Adaptacja

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty zajęć adaptacyjnych . Prowadzenie programu adaptacyjnego ma za zadanie skrócenie okresu przystosowania się dzieci nowo przyjętych do przedszkola we wrześniu każdego roku oraz ułatwienie dzieciom przekroczenia progu przedszkolnego.

Ważne daty:

Zapraszamy do przedszkola już 1 września (piątek). Czekamy na dzieci w godzinach 6.30-8.30. Pozdrawiamy.

26 czerwca 2017 r. (poniedziałek) godz. 17.30 – 18.30 – zapraszamy nowo przyjęte dzieci trzyletnie, czteroletnie i pięcioletnie do swobodnej zabawy w salach, a Rodziców  –  do kontaktów z Nauczycielami.

27-29 czerwca  2017 r. (wtorek, środa, czwartek) g. 17.30 – 18.30 – zapraszamy na zajęcia adaptacyjne prowadzone przez Nauczycieli. Wspólne zabawy przeznaczone są dla dzieci trzyletnich  i ich Rodziców.

30 czerwca 2017 r. (piątek) o godz. 17.30   –  zapraszamy  Rodziców  na spotkanie z  logopedą i psychologiem z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 19.

Korzyści dla dzieci płynące ze spotkań adaptacyjnych:

Korzyści dla rodziców płynące ze spotkań adaptacyjnych:

Wyprawka dla dziecka

Uprzejmie prosimy o przygotowanie następującego wyposażenia dla każdego dziecka, które będzie uczęszczało do naszego Przedszkola:

1. kostium gimnastyczny (grupy III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X) w woreczku z materiału (bluzeczka z krótkim rękawem i krótkie spodenki lub legginsy)
  2. ubrania na zmianę w woreczku z materiału (do przechowywania w indywidualnej szafce w szatni)
  3. mały ręcznik o maksymalnych wymiarach 25 cm x 50 cm z przyszytym wieszaczkiem
  4. duża poszwa i koc oraz piżamka (tylko w grupach 3-latków i 4-latków).
  5. kapcie

Prosimy o wyraźne i trwałe podpisanie wszystkich akcesoriów imieniem i pierwszą literą nazwiska dziecka.

Informacje o przyborach plastycznych uzyskają Państwo od nauczycieli grup.

Jednocześnie przypominamy Rodzicom dzieci nowo przyjętych o obowiązku dostarczenia zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych u dziecka do uczęszczania do Przedszkola. Zaświadczenie należy przedłożyć Nauczycielkom grup w pierwszym dniu pobytu dziecka w Przedszkolu.

Ramowy rozkład dnia

Standardy minimalne Przedszkola nr 286