Programy, metody, innowacje

Przedszkole pracuje w oparciu o:

1. Ustawę o Systemie Oświaty
  2. Podstawę programową, zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
  3. Statut Przedszkola Nr 286, określający obowiązki naszej społeczności przedszkolnej: wychowanków, rodziców, nauczycieli i pracowników administracyjno-obsługowych
  4. Konwencję o Prawach Dziecka oraz Europejską Kartę Praw i Obowiązków Rodziców

W pracy pedagogicznej wykorzystujemy następujące programy :

1. “Program Wychowania Przedszkolnego – Zanim będę uczniem”. Autorzy: E.Tokarska, J.Kopała , wyd. Edukacja Polska.
  2. “Program Edukacji Ekologicznej m. st.Warszawy dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym i Wczesnoszkolnym” J.Dybysławska, E.Pytlak, H.Waszkiewicz.
  3. “Program Adaptacyjny Przedszkola Nr 286 – Będę Przedszkolakiem”. Autorzy: Iwona Hansen, Krystyna Piasecka
  4. “Program Wychowawczy Przedszkola Nr 286″. Autorzy: Krystyna Czerwińska, Krystyna Piasecka, Krystyna Smith, Elżbieta Zaroń.
  5. “Program Prozdrowotny Przedszkola nr 286 – Chcemy być zdrowi” – program z zakresu edukacji zdrowotnej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Autorzy: Grażyna Foltyn, Agnieszka Jagiełło
  6. “Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci –Nasze przedszkole’’. Autorzy: Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba – Żabińska.

Stosujemy interesujące i rozwijające metody:

1. “Dziecięca matematyka” – wspomagająca rozwój umysłowy dzieci wraz z ich edukacją matematyczną prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i mgr Ewy Zielińskiej.
  2. “Ruch rozwijający” Weroniki Sherborne
  3. “Fizjologia edukacyjna” Paula Dennisona
  4. “Pedagogika zabawy” KLANZY
  5. Drama