Zmień wielkość tekstu A+ A-

Licznik odwiedzin

W jaki sposób pracujemy

Nasza praca w głównej mierze polega na obserwowaniu i diagnozowaniu dzieci, organizowania pomocy w postaci zajęć terapeutycznych, terapii logopedycznej, zajęć profilaktycznych oraz rozmowach z rodzicami.

We wrześniu każdego roku szkolnego psycholog pomaga maluchom w adaptacji do przedszkola a logopeda wykonuje przesiewowe badania logopedyczne. Wyniki naszych badań i obserwacji przekazujemy rodzicom na zebraniach ogólnych lub indywidualnych.

Następnie psycholog służy radą i pomocą wszystkim dzieciom i ich rodzicom, przeprowadza badania przesiewowe oraz, na wniosek rodzica, pogłębione badania psychologiczne.

Logopeda rozpoczyna terapię wad wymowy, profilaktykę ewentualnych zaburzeń rozwoju mowy, terapię opóźnionego rozwoju mowy i szereg innych działań służących rozwojowi mowy dziecka.

Jeśli jest taka potrzeba, dla bardzo nieśmiałych czterolatków i trzylatków, dla których komunikacja werbalna jest trudna organizujemy pomoc w postaci zajęć terapeutycznych

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z „Procedurą udzielania i organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Przedszkolu nr 286” w zakładce „Warto wiedzieć”

P1040651